Nuotykių pilna pažintis su Lietuva iš baidarės

Į visas puses tykšta vanduo, ežerai ir upės banguoja – tai patirsi tik besiirdamas baidare. Lietuvoje nuotykių keliaujant baidarėmis tikrai užteks visiems: pradedantiems, besimėgaujantiems, besiilsintiems, sportuojantiems. Ir netgi tiems, kurie ieško sudėtingesnių atkarpų. Upių ir upelių Lietuvoje tiek daug, kad visus juos sujungus būtų galima apjuosti daugiau nei pusę žemės.

Žygis baidarėmis – puiki pramoga norint pailsėti nuo kasdienių rūpesčių, išbandyti savo jėgas ir priversti kraują tekėti greičiau, širdį plakti tankiau. Kiekvienam pagal poreikius ir galimybes turime ką pasiūlyti. Plaukiant upėmis ar ežerais iš baidarės Jums atsivers tokie gražūs gamtos vaizdai, kokių niekada nepamatytumėte važiuodami keliu.

Kas svarbiausia plaukiant baidarėmis? Pasiimti gerą nuotaiką ir nebijoti sušlapti. Baidarių žygius visų pirma pamėgsta tie, kurie myli vandenį, ir tie, kurie nebijo iššūkių, trokšta nuotykių. Ekstremalių potyrių ieškotojai iš viso pasaulio džiaugiasi patirdami neįtikėtinų įspūdžių, įveikdami gamtos sukurtas kliūtis. Kliūčių srauniose Lietuvos upėse išties netrūksta: slenksčiai, nuvirtę medžiai, akmenys, staigūs posūkiai. Tai išlaisvins emocijas ir išliks atminty.

Ramaus, pažintinio poilsio ieškantiems vandens mylėtojams ir šeimoms Lietuvos upės taip pat dosnios. Yra netgi tokių ramių, kuriomis plaukiant srovė pati Jus nuneš ir beliks tik kvėpuoti grynu, švariu, gaiviu ir vaiskiu miškų oru ir grožėtis atsiveriančiais nuostabiais vaizdais: smėlingais ar stačiais upių skardžiais, lygiais slėniais, kalvomis, ežerais, vandens malūnais, etnografiniais kaimais.

NUTRŪKTGALVIŠKIEMS NUOTYKIŲ IEŠKOTOJAMS

Ūlos kerintys burtai

Upė Ūla užburia jos pakrantėje nusėtais spygliuočių miškais, girios tankme bei aukštais smėlėtais skardžiais. Upė vingiuota, srauni, todėl plaukti patartina turintiems šiek tiek patirties – gali tekti brautis pro užvartas arba srovės suneštas šakas, pralenkti bebrų užtvankas,  vietomis persinešti baidares. Išvingiuoti tarp akmenų, įveikti rėvas, peršokti per sugriuvusias užtvankas, brautis pro sąžalynus – tikras iššūkis.

Pavasariais pašėlstanti Širvinta

Pasipuošusi nuostabiomis atodangomis, aukštais šlaitais bei piliakalniais Širvinta, be abejo, yra viena gražiausių Lietuvos upių. Vasarą rami, mažai vandeninga upelė kiekvieną pavasarį pašėlsta. Tada ji tampa ypač srauni, žemupyje esančios rėvos ir dideli akmenys dar paįvairina kelionę – plaukti Širvinta išties smagu.

ATSIPALAIDAVIMUI, PAŽINTINIAM POILSIUI SU ŠEIMA

Slėnių grožiu išsiskirianti Dubysa

Stačiašlaitis Dubysos slėnis, pakrantėse budintys piliakalniai, miškai ir pievos, šlaitais srūvančių intakų čiurlenimas nuteikia ypač maloniam poilsiui. Upė vinguriuoja kloniais, slepiasi už stačių šlaitų, jos slėnių grožio pavydi visos Lietuvos upės. Apsistoti, paiškylauti ir ramiai pavakaroti galėsite ant upės kranto įsikūrusiose tam skirtose stovyklavietėse.

Neris supažindina su Lietuvos sostine

Plaukiant baidare galima susipažinti su Lietuvos sostine, iš vandens pažvelgti į nuostabiausias jos vietas, atrasti didingą istoriją pasakojančius kultūros objektus. Per Vilnių vingiuojanti Neris – antra pagal dydį Lietuvos upė, tikra miesto puošmena. Plaukimas Nerimi naktį – itin įdomi ir jaudinanti patirtis.

Visos šeimos pasiplaukiojimams – Merkys

Merkys – viena didžiausių, gražiausių ir populiariausių upių visoje Lietuvoje. Juo plaukti nėra sudėtinga, todėl ši upė idealiai tinka tiek pirmą kartą plaukiantiems, tiek šeimyninių ar ramių pasiplaukiojimų mėgėjams. Visi plaukdami Merkiu susižavi istoriniais paminklais, senaisiais Lietuvos kaimais.

baidares

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s