Įspūdingiausi Lietuvos gamtos objektai (II)

Grįžome iš Baltarusijos ir metas pasižiūrėti ne pro langą, tiesiai gamtai į akis be jokių pertvarų. Oras nuostabus, todėl kas dar nematė – šokite į autobusą, traukinį, mašiną ir važiuokite pasižiūrėti pasaulinio paveldo – Kuršių nerijos kopų. Primenu ir rekomenduoju nusigabenti į pajūrį savo dviratį – galėsite kiekvieną dieną važinėti pušynais ir pasiekti atokiau nuo miestelių esančius paplūdimius. Pasivažinėti dviračiais po pušyną klausant jūros ošimo yra ko gero geriausia vasaros pramoga.

Kuršių nerijos kopos

Kuršių nerija

Kuršių nerijos nacionalinio parko pasididžiavimas – Kuršių nerijos kopos. Ši unikali Lietuvos vieta įvertinti net „The New York Times“. Bestselerio „1000 vietų, kurias turi aplankyti prieš mirdamas“ autorė Patricija Schultz Lietuvą pavadino vienu iš stebuklingiausių Europos kampelių. Į Kuršių neriją vadinamą „Baltijos Sachara“ patariama atvykti stebėti migruojančių paukščių, aplankyti Tomo Mano namelį Nidoje, paplaukioti Kuršių įlankoje, užkopti į Parnidžio kopą bei nuvažiuoti dviračiu iki Juodkrantės.

Olando kepurė

Olandų kepurės skardis

Pajūrio regioniniame parke esančiame  Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinyje saugomas Baltijos jūros skardis ir jo gamtinė aplinka. Prieš 12-15 tūkst. metų Lietuvos pajūryje stūksojęs ledynas atsitraukdamas suformavo moreninį gūbrį. Aukščiausia jo viršūnė vadinama Olandų kepurės kalnu. Tai – 24 metrų virš jūros iškilusi parabolinė kopa. Olandų kepurės kalnas yra nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16-18 metrų aukščio kriaušiu. Tokio aukšto skardingo jūros kranto Lietuvos pajūryje daugiau nėra. Olandų kepurės skardis įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s